KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12376343
*
nr 1237 6343
Karl Tirén
(1869-1955), Sverige
Akvarell, Fjällandskap, signerad. 33x48
Karl Tirén, svensk målare född 1869 i Jämtland, död 1955 i Stockholm.
Utrop:
400 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 februari 2019
kl 18:01:50
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/2 23:04:20
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Karl Tirén
Karl Tirén, svensk målare född 1869 i Jämtland, död 1955 i Stockholm.
Läs mer om Karl Tirén
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller fjällandskap fjällmotiv karl tirén landskap landskapsmotiv landskapsmåleri svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:49
-
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:03
-
6017 Akvarell
Julio Casanova, "Tucan". Signerad, daterad -03. Ak..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:16
-
2039 Akvarell
Stina Sörman (1910-1993), Sverige. Fiskar. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:20
-
2032 Akvarell
Veronica Leo (f. 1935), Sverige. "Snöflickan, ur s..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:39
-
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:25
*
Karl Tirén
Karl Tirén, svensk målare född 1869 i Jämtland, död 1955 i Stockholm.
Läs mer om Karl Tirén
nr 1237 6343
Karl Tirén
(1869-1955), Sverige
Akvarell, Fjällandskap, signerad. 33x48
Karl Tirén, svensk målare född 1869 i Jämtland, död 1955 i Stockholm.
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 februari 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/2 23:04:20 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Karl Tirén
Karl Tirén, svensk mÃ¥lare född 1869 i Jämtland, död 1955 i Stockholm.Läs mer om Karl Tirén
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller fjällandskap fjällmotiv karl tirén landskap landskapsmotiv landskapsmåleri svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:49 -
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:03 -
6017 Akvarell
Julio Casanova, "Tucan". Signerad, daterad -03. Ak..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:16
-
2039 Akvarell
Stina Sörman (1910-1993), Sverige. Fiskar. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:20 -
2032 Akvarell
Veronica Leo (f. 1935), Sverige. "Snöflickan, ur s..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:39 -
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:25